Teostame hüdroisolatsioonitöid uutele ja vanadele hoonetele ning hüdrofobiseerimist kivi- ja betoonpindadele.
Vanade hoonete puhul on enim tegemist tühjalt seisnud keldriruumide kasutuselevõtmisega kas olme või äri ruumidena ja miks mitte ka eluruumidena. Sageli on vanade majade puhul välisküljelt hüdroisolatsiooni teostamine erinevatel põhjustel kui mitte raskendatud siis isegi võimatu. Sellisel juhul on võimalik teostada hüdroisolatsioonitööd seest poolt. Vanade majade puhul on probleemiks sageli lisaks liigniiskusele, ka soolade kristaliseerumine seina pinnal, mis põhjustab n.ö. tavamaterjalide lagunemist. Selle vältimiseks on oluline enne tööde teostamist arvestada võimalike teguritega ja vastavalt sellele planeerida saneerimistööd ja materjalid.
Looduslike kivi- ja betoonpindade hüdrofobiseerimine muudab kivi pinna vetthülgavaks, kuid ei muuda tema väljanägemist. Selle tulemusel väheneb oluliselt pindade määrdumine. Hüdrofobiseerimise mõju kestab kuni 15 aastat.
Hüdroisolatsiooni all tuleb mõista kõiki abinõusid, mis takistavad ehitist kahjustava vee või niiskuse sissetungi tarinditesse.
* Hüdroisolatsioon peab olema: pidev ja veetihe; mehaaniliselt tugev pinnase staatilise surve ja dünaamilise liikumise suhtes; mehaaniliselt tugev hüdroisolatsiooni katvate materjalide suhtes; vastupidav keemiliselt agressiivse vee suhtes; keemiliselt püsiv teiste kasutatavate ehitusmaterjalide suhtes; vastupidav temperatuurimuutustele.
* Võib eristada kahte tüüpi hüdroisolatsiooni:
– membraan-tüüpi hüdroisolatsiooni korral kantakse konstruktsiooni pinnale niiskuse sissetungi takistav materjal. Kuna varasematel aegadel kasutati selliste lahendite puhul bituumenkatteid, nimetatakse seda tüüpi katteid “mustaks vanniks”. Vahepeal unustatud, kuid nüüd uuesti kasutusele võetud bentoniit-hüdroisolatsioon nn “pruun vann” on samuti membraan-hüdroisolatsioon.
– alternatiiviks on veetihedast betoonist kandekonstruktsioon, mis täidab ka hüdroisolatsiooni funktsiooni. Seda tüüpi hüdroisolatsiooni nimetatakse ka “valgeks vanniks”, kuna kasutatav tsement on heleda värvusega.
* Pinnasega kokkupuutuvate tarindite kaitseks kasutatakse kolme liiki hüdroisolatsiooni: niiskust tõkestav; rõhuvaba ehk mittesurvelist vett tõkestav; rõhulist ehk survelist vett tõkestav.