Tänu töösurve reguleerimisele ja erinevatele abrasiividele (liiv, sooda, alumiiniumsilikaat jne), milleks valdavalt kasutame alumiiniumsilikaati, saame teostada alates eriti õrnast aluspinda säästvast puhastmisest kuni agressiivse meetodini.
Tõhus ja mitmekülgne puhastusmeetod
Abrasiivpuhastus (liivaprits) on üks vanimaid ja tõhusamaid meetodeid pindade puhastamiseks ja ettevalmistamiseks erinevateks töödeks. Seda kasutatakse laialdaselt erinevates tööstusharudes, sealhulgas ehituses, metallitööstuses, autoremondis ja muudes valdkondades, kus on vaja eemaldada rooste, värvi, katteid või muud saasteained pindadelt.
Liivaprits on protsess, kus puhastamiseks kasutatakse kõrge rõhu all olevat õhku või/ja vett, millele on lisatud abrasiivset materjali nagu liiv, klaasiterad, alumiiniumoksiid või muud teralised ained. See segu suunatakse puhastatavale pinnale kiire kiirusega, põhjustades saasteainete mehaanilist eemaldamist ja pinnatöötlust.
Abrasiivpuhastus on populaarne tänu oma mitmekülgsusele ja efektiivsusele. Seda saab kasutada erinevat tüüpi pindade, sealhulgas metalli, betooni, kivi ja puidu puhastamiseks ning ettevalmistamiseks. Lisaks eemaldab see tõhusalt rooste, värvi, katteid ja muid saasteaineid, taastades pindade originaalse välimuse ja valmistades neid ette järgnevateks töödeks, nagu värvimine või katmine.
Abrasiivpuhastus on tõhus, kuid seda tuleb kasutada ettevaatlikult, järgides ohutusnõudeid ja kandmas sobivat isikukaitsevarustust. Lisaks tuleb jälgida töökeskkonna tolmu kontrolli, et vältida tolmu levikut ja sellest tulenevaid terviseriske. Samuti on oluline valida õige abrasiivne materjal vastavalt töö nõuetele ja keskkonnaalastele piirangutele, et vähendada keskkonnamõjusid.
Puit
Tavaline liivaprtsiga „ raspeldab“ puidu ära. Meie kasutame spetsiaalset alumiiniumsilikaadist abrasiivi, mis puhastab kuid ei lõhu puitu. Eriti on see oluline muinsuskaitselistel objektidel kus soovitakse säilitada käsitöö jälge, kuid samas anda puidule puhtam väljanägemine.
Tellis
Kuna vanad tellised on n.ö pehmed, siis nende puhastamine liivapritsiga on praktiliselt võimatu ning survepesuriga on raske saavutda puhast pinda. Meie saame koos madalasurvega ja vastava abrasiiviga kindlasti tellise pinda mitte rikkuva ja samas siiski puhastava tulemuse.
Paekivi
Kuigi paekivi on oluliselt tugevam kui näiteks vana telliskivi, siis liivaga puhastamisel paekivi pinda siiski olulisel määral lõhutakse ja kivi kaotab oma loomuliku välimuse. Alumiiniumsilikaadiga töötamisel me ainult puhastame paekivi, kuid ei lõhu ega muuda selle pinda. Eriti on see erinevus märgatav murtud paekivi puhul. Samuti on erinevus nähtav puhastava müüritise vuukide kohal.