Krohvimine on üks iidsemaid viimistlustehnikaid, mille eesmärk oli algselt kaitsta puidust pinda võimaliku tuleohu eest. Täna saab lubikrohvi edukalt kasutada nii sise- kui välistingimustes ning paljudele meist seostub lubikrohviga esmalt ehk Vahemeremaade valged majad, kus on just lubikrohvimistehnikat kasutatud. Kõige tavalisem lubikrohv on segu stukist ehk lubjapastast (kipsist, lubjast ja liivast segatud kiiresti kivistuv pastataoline mass), liivast ja kaltsiumhüdroksiidist ehk teisisõnu kustutatud lubjast. Olenevalt kasutusotstarbest, kas sise- või välistöödeks on stuki ja liiva vahekorrad erinevad. Kuigi lubikrohvi võib kasutada ka niisketes oludes, siis päris veekindel see pole ning seega vannitoapõrandale või dušiseinal kasutamiseks hästi ei sobi.
Hea keskkonnale ja tervisele
Välimuselt sarnaneb lubikrohv tavalisele krohvile, kuid tema eelis seisneb just tema looduslikus koostises, mis ei sisalda mürgised koostisosi ning on seega keskkonnale ja inimesele ohutu. Väga oluline just allergikute puhul. Nii tsemendi kui lubja tootmisprotsessis kasutatakse süsihappegaasi (CO2), kuid lubikrohvi teeb eriliseks see, et kord juba seinas, siis see imendab süsihappegaasi, mida tsement eriti ei tee. Seega on lubikrohv keskonnasõbralikum kui tsement.
Vaata edasi
kodukorda.net
Fassaadikrohvi taastatakse igal majal eri moodi
Krohvitud fassaadi renoveerimine eeldab individuaalset ja tähelepanelikku lähenemist igale majale, kusjuures aluskrohvil ei tohi olla suuri kahjustusi.Peamised krohvitud fassaadi renoveerimistööd on pinnaviimistlus, välisviimistlus koos aluskrohvi remondiga, fassaadisoojustussüsteemide paigaldamine.
Renoveerimistööd sobivad sellisel juhul, kui soovitakse värskendada maja välisilmet ja aluskrohv on enam-vähem terve.
Sellisel juhul on tegemist ülevärvimise, hõõrdkrohviga viimistlemise või siis pritskrohvi puhul ka uuesti pritsimisega.
Samas, enne fassaadi renoveerimist veendu, et maja katus oleks terve ja vihmaveetorud korras, muidu muutub edasine töö mõttetuks.
Vaata edasi
ehitusinfo.ee
Kunstkrohv eeldab õiget tooni alussegu
Tavalise krohviga sarnaselt seinale kantav ilmastikukindel kunstkrohv eeldab hoolikat alussegu valikut.
"Kunstkrohvile annavad vastupidavuse viimistluskrohvi alune armeerimissegu ja võrk," selgitab ehitusmaterjalide kaupluse K-Rautakesko turundusjuht Annika Oja. Vajadusel võib tugevuse nimel paigaldada mitu kihti võrku ja paksemaid segukihte.
Kunstkrohv on polümeer- ehk kunstvaikudel baseeruv dekoratiivne viimistluskrohv, mis annab fassaadile ka ilmastikukindluse. Vastavalt sünteetilise vaigu tüübile on saanud nime ka erinevad viimistluskrohvid: akrüülkrohv, silikaatkrohv, silikoonkrohv ja silikaat/silikoonkrohv.
Vaata edasi
ehitusinfo.ee